Етапи технологічного процесу виготовлення МДФ:

 

1 Етап - подрібнення круглої деревини

Подрібнення круглої деревини діаметром від 80 мм до 300 мм довжиною від 1.5м до 4.0м в тріску розміром 25х15х10. На цьому етапі кругла деревина транспортується від складу лісосировини до завантажувального жолоба окоровочного барабана і гідравлічним краном-маніпулятором завантажується в жолоб. Далі деревина надходить в окоровочний барабан де відбувається зняття кори. З барабана спочатку з роликового, а потім по стрічковому транспортеру деревина надходить в рубітельної машини де подрібнюється в тріску. При транспортуванні деревини з роликового транспортеру йде відділення кори від деревини, яка системою стрічкових транспортерів подається для спалювання в енергетичній установці. Тріска в свою чергу після рубальної машини по стрічковим транспортерів надходить в сховище (два бункера об'ємом по 4300м3 кожен).

 

2 Етап - виготовлення волокна.

На цьому етапі тріска зі сховища по стрічковому транспортеру через магнітний сепаратор надходить в просеивающую установку де тріска сепарується на три фракції: - велика фракція розмірами більше ніж 25х15х10мм, яка подрібнюється і йде в технологію; - Кондиційна фракція, Когоро йде в технологію; - Дрібна фракція розмірами менше ніж 25х15х10мм, яка не йде в технологію, а йде на спалювання. Далі тріска надходить на промивання і пропарювання. Після видалення зайвої вологи тріска подається в дефібратор для виготовлення волокна.

 

3 Етап - сушка волокна.

На цьому етапі волокно з клеєм проходить через сушарку, яка обігрівається топковим газами енергетичної установки і сушиться до вологості 10%. Потім транспортується через пневмосепаратор в бункер над формувальною машиною.

 

4 Етап - формування та пресування.

Волокно з клеєм з бункера подається в формуючу машину де в залежності від товщини випускається плити формується килим. Килим рухаючись по транспортеру проходить попереднє холодне пресування Катковим пресом безперервної дії. Далі килим надходить в гарячий прес з температурою до 280 градусів Цельсія. Після преса нескінченна плита розрізається на частини розмірами 2790х5600мм, охолоджується і штабелюються в штабелі висотою 4 м.

 

5 Етап - зберігання в штабелях.

Для остаточної полімеризації клею плита МДФ повинна відстоятися протягом трьох днів.

 

6 Етап - шліфування готових плит.

Плити МДФ після пресування мають нерівності поверхні і не готові для ламінування. Для ліквідації нерівностей плити пропускаються через шліфувальну машину. Після шліфування плити розрізають на менші розміри (1830х2790, 1830х2440, 2135х2790, 2135х2440мм) і збираються в стопи висотою до 800мм.

 

7 Етап - упаковка.

Готові стопки плити МДФ обв'язуються пакувальної стрічкою для можливості транспортування до споживача.

 

Наші Партнери 

 

 

Про Завод

Якість готової продукції великою мірою залежить від рівня техніко-технологічної бази виробництва. Тому Коростенський завод МДФ з самого початку орієнтований на використання обладнання компаній-лідерів деревообробної промисловості.

На заводі встановлено технологічні лінії таких німецьких компаній, як Siempelkamp (лінія виробництва плит), Wemhoner (лінія ламінування) та Homag (лінія по виробництву ламінованої підлоги). Додаткова комплектація також здійснюється компанією Siempelkamp з використанням обладнання компаній Меtsо, Buttner тощо.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fevec9 #134f10441 #100313115750